fbpx
Kraków

Ruszyło głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego! “Państwa głos jest bardzo ważny”

Ruszyło głosowanie na Budżet Obywatelski Miasta Krakowa. Mieszkańcy mogą wybierać spośród 715 projektów. Większość z nich, to projekty dzielnicowe. – Państwa głos i zaangażowanie jest bardzo ważne, czego dowodem jest powstały w tym roku park imienia Wisławy Szymborskiej, czyli jeden z przeszło 1200 projektów, które zostały zrealizowane w 10-letniej historii krakowskiego Budżetu Obywatelskiego – mówi wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

W tym roku zgłoszono w sumie 715 projektów, z czego aż 560 to projekty dzielnicowe, a zaledwie 155, to zadania o charakterze ogólnomiejskim.

Głosowanie, które rozpoczęło się dziś o północy, potrwa do 6 października. Głosy można oddawać zarówno internetowo, jak i w jednym ze 179 stacjonarnych punktów, które zostały utworzone na terenie Krakowa. To m.in. biblioteki, domy kultury, szkoły, kluby sportowe czy siedziby rad dzielnic. Pełną listę stacjonarnych punktów głosowania można znaleźć TUTAJ.

Głosować może każdy mieszkaniec Krakowa, bez względu na wiek. Podczas głosowania będzie można oddać głos na sześć różnych projektów, trzy głosy na projekty o charakterze dzielnicowym i trzy głosy na projekty o charakterze ogólnomiejskim. Oceny projektu dokonuje głosujący. Najwyżej oceniony otrzymuje 3 punkty, a najniżej oceniany 1 punkt.

Pod TYM linkiem publikujemy pełną listę zadań, na które można głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Głosowanie odbywa się poprzez platformę www.budzet.krakow.pl