fbpx
Na sygnale

Tragiczny wypadek na A4. Trzy osoby ranne

Fot. FB/Powiat Krakowski 112

Trzy osoby zostały ranne w dzisiejszym karambolu na obwodnicy Krakowa. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 14 na autostradzie A4, niedaleko stopnia wodnego Kościuszko, pomiędzy węzłami Kraków Tyniec i Kraków Bielany, w kierunku Katowic. 

W chwili zdarzenia w pojazdach podróżowało łącznie 6 osób.  Trzy z nich zostały przetransportowane do szpitala, jedna będąca w stanie krytycznym, była poddana reanimacji na miejscu zdarzenia. Natychmiastowe interwencje służb ratunkowych, w tym śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, pozwoliły na szybki transport poszkodowanych do najbliższego szpitala.

Skutki karambolu odczuwalne są również w ruchu drogowym. Autostrada A4 została zablokowana w kierunku Katowic, a informacje przekazane przez Punkt Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad około godziny 15 wskazują, że zator w kierunku Rzeszowa wynosi 9 km, natomiast w kierunku Katowic aż 12 km. Prognozy utrudnień wskazują, że sytuacja może utrzymywać się do godziny 17.

Platforma Komunikacyjna Krakowa za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o dużych utrudnieniach w zachodniej części Krakowa, szczególnie na Tynieckiej, w związku z zamknięciem obwodnicy w kierunku Katowic na autostradzie A4.