fbpx
Małopolska

Wielicka kopalnia idzie na rekord! Górnicy mają prezent 

fot. FB/Kopalnia Soli "Wieliczka"

Niebawem górniczą windą w wielickie podziemia zjedzie 50-milionowy gość-turysta! Górnicy z Kopalni Soli Wieliczka z tej okazji przygotowali coś specjalnego.

Wieliccy górnicy nie kryją entuzjazmu…

– Sami nie możemy w to uwierzyć, ale już za chwile będziemy świętować 50 milionów turystów, którzy odwiedzili naszą Kopalnie od 1945 roku! Radość jest tym większa, że w tym roku obchodzimy 45. rocznicę wpisu Kopalni na listę UNESCO! Takie wydarzenie nie może pozostać bez echa, dlatego mamy dla was coś specjalnego! – zapowiadają.

Cóż takiego wymyślili? 

– Podwajamy „pięćdziesiątkę” i mamy, nie 50, a aż 100 darmowych biletów na niecodzienne zwiedzanie naszej kopalni! Poznacie oblicze kopalni, które na co dzień zarezerwowane jest tylko dla górników. Wyruszycie na  wyprawę w nieodkryte rejony kopalni. Odwiedzicie warzelnie, cechownie, pracownie górników rzeźbiarzy – jednym słowem poznacie górniczy świat od podszewki – zachęcają pracownicy Kopalni Soli w Wieliczce.

I wyjaśniają, że aby zdobyć wejściówki na to niecodzienne zwiedzanie, wystarczy kliknąć w ten link  i zapisać się przez formularz.

Górnicy podkreślają, że zwiedzanie odbywać się będzie tylko w dniach 14 i 15  września 2023, bez możliwości zmiany terminu, dlatego zgłaszając się, miejcie to na uwadze i pamiętajcie o wolnym dniu w pracy. Jedna osoba może dokonać zgłoszenia tylko 1 raz. W zwiedzaniu mogą wziąć udział tylko osoby, które ukończyły 18 rok życia.