fbpx
Okolice

Wielicki basen kolejną ofiarą podwyżek cen prądu. Pozostanie zamknięty…

fot. Solne Miasto/Facebook

Mieszkańcy Wieliczki mogą nie doczekać się w tym roku uruchomienia hali basenowej Solnego Miasta. Powodem jest nie tylko przeciągający się remont, ale przede wszystkim… niekorzystna umowa na dostawę energii. Sytuację może zmienić zawarte dziś porozumienie samorządowców z premierem Mateuszem Morawieckim, które zakłada blokadę cen prądu dla samorządów i podległych im jednostek. 

– W dalszym ciągu trwa remont dachu nad halą basenową Solnego Miasta. Aktualnie jest ona już zadaszona i trwają prace wykończeniowe – czytamy w oświadczeniu prezesa zarządu „Solne Miasto” Łukasza Sadkiewicza.

To jednak nie oznacza, że mieszkańcy Wieliczki będą mogli już niebawem skorzystać z nowoczesnego basenu. Okazuje się bowiem, że spółka otrzymała niekorzystną umowę na dostawę energii, która zakłada podwyżkę z 450 do 2975 złotych za MWh. To ponad 6-krotnie więcej niż przed rokiem i by pokryć koszty energii, konieczne byłoby zwiększenie cen biletów z 24 do około 80 złotych. 

Zamknięcie basenu będzie obowiązywało do końca listopada, od grudnia sytuacja może się jednak zmienić, jeśli uda się wprowadzić w życie blokadę cen energii elektrycznej dla tego typu obiektów. Przerwa w funkcjonowaniu zostanie wykorzystana na remont szatki basenowych oraz sauny. Dodatkowo pomalowane i wypolerowane zostaną niecki zjeżdżalni dla dzieci i młodzieży.