fbpx
Na sygnale Okolice

Strzelanina w Zabierzowie to egzekucja? Chodziło o wpływy w środowisku pseudokibiców

Małopolscy policjanci poszukują sprawcy porannej strzelaniny w podkrakowskim Zabierzowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mogła być to próba egzekucji związana z porachunkami pseudokibiców jednego z krakowskich klubów. Na ten moment funkcjonariusze nie podają jednak żadnych szczegółów tej sprawy.

Do zdarzenia doszło na terenie jednej z posesji w Zabierzowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieznajomy mężczyzna otworzył ogień do Filipa H., gdy ten pojawił się na balkonie jednej z posesji. Oddano co najmniej kilka strzałów- jeden z nich trafił mężczyznę w brzuch.

Na miejsce wezwano policję i pogotowie, które w stanie ciężkim przetransportowało mężczyznę do jednego ze szpitali. Z nieoficjalnych informacji wynika, że motywem strzelaniny mogła być walka o wpływy w środowisku pseudokibiców Cracovii. Filip H., który został poszkodowany, chciał być przywódcą jednej z grup fanów Pasów. W sprawie pojawia się również wątek handlu narkotykami.

Trwają poszukiwania młodego mężczyzny, który miał strzelać do Filipa H. Z relacji świadków wynika, że nie był on zamaskowany, ustalenie jego tożsamości nie powinno być więc trudne.