fbpx
Kraków Małopolska

Wielkie odliczanie do „Odlotowej Małopolski”. Balony zawładną niebem nad regionem!

Już za kilka dni niebo nad Małopolską ponownie zostanie przejęte przez… kolorowe balony! Wszystko za sprawą blisko 30 załóg, które wezmą udział w 2. Małopolskim Festiwalu Balonowym „Odlotowa Małopolska”. Wszystko rozpocznie się już w najbliższy piątek 31 marca w Białce Tatrzańskiej, a zakończy w niedzielę 2 kwietnia lotem z Nowego Targu. Na niebie pojawi się również specjalny balon promujący tegoroczne Igrzyska Europejskie 2023, które będą rozgrywane w Krakowie i w Małopolsce.

Pierwsza edycja imprezy cieszyła się ogromną popularnością i władze Małopolski wspólnie z Małopolską Organizacją Turystyczną i Aeroklubem Nowy Targ postanowili ponownie zorganizować festiwal, który jest nie tylko doskonałą zabawą, ale również okazją do sportowej rywalizacji dla załóg balonowych.

W tym roku blisko 30 zespołów powalczy m.in. o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Balonów na Ogrzane Powietrze i Puchar Prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Na załogi będzie czekało sporo wyzwań przygotowanych przez organizatorów, jak np. lot do celu bądź precyzyjne lądowanie balonem w wyznaczonej strefie.

Pierwszy lot zaplanowano na piątek 31 marca- balony wystartują z Białki Tatrzańskiej. Dzień później odbędą się dwa loty zawodnicze. Poranny wystartuje z okolic miejscowości Frydman, a balony przelecą nad jednym z najpiękniejszych miejsc w Małopolsce, czyli Jeziorem Czorsztyńskim. Lot popołudniowy wystartuje z aeroklubowego lotniska Nowy Targ. Na wszystkich, w sobotnie popołudnie na nowotarskim lotnisku, będzie czekać moc atrakcji towarzyszących lotom balonowym. Z kolei 2 kwietnia załogi wystartują w locie porannym, który nastąpi z lotniska w Nowym Targu.

Wszyscy odwiedzający festiwal będą mieli niezapomnianą okazję do podziwiania kilkudziesięciu balonów napędzanych gorącym powietrzem na małopolskim niebie, ale również będą mogli z bliska przyjrzeć się tym niezwykłym maszynom i porozmawiać z załogami, a nawet… osobiście pojawić się w koszu i rozpalić swoje marzenia o dalekich lotach w przyszłości.