fbpx
Komunikacja Okolice

Uwaga kierowcy! Spore zmiany na drogach regionu

Kierowcy podróżujący przez Węgrzce będą mogli od dziś korzystać z nowego wiaduktu. Zmiany w organizacji ruchu czekają również zmotoryzowanych w Zalesiu, gdzie pojawią się spore utrudnienia związane z zamknięciem jednej z gminnych dróg.

Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego poinformował, że już dziś kierowcy podróżujący przez Węgrzce będą mogli korzystać z nowo budowanego w tym miejscu wiaduktu nad północną obwodnicą Krakowa, czyli drogą S52. To oznacza, że nie będzie już konieczne korzystanie z objazdu. Wiadukt ma zostać uruchomiony po godz. 13, a więc przed popołudniowym szczytem komunikacyjnym. Będzie obowiązywało na nim ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz limit 12 ton.

Zmiany szykują się również dla kierowców w podkrakowskim Zalesiu w gminie Iwanowice. Tu jednak zamiast ułatwień, pojawią się utrudnienia związane z zamknięciem dla ruchu drogi gminnej. Ma to związane z budową drogi ekspresowej S7 Widoma – Kraków. Dla zmotoryzowanych oznacza to konieczność korzystania z objazdu przez drogę powiatową Iwanowice Dworskie – Zalesie – Zerwana.