fbpx
Sport

Wisła Kraków jedzie na teren lidera by odrabiać punkty!

Już dziś wieczorem hitowe starcie w 1. lidze piłkarskiej. Wisła Kraków jedzie do Łodzi, gdzie zmierzy się z aktualnym liderem tabeli ŁKS. Jeśli Biała Gwiazda chce poważnie myśleć o bezpośrednim awansie do Ekstraklasy, dzisiejsze spotkanie powinna wygrać. I choć zespół Radosława Sobolewskiego jest ostatnio na fali wznoszącej, to o zwycięstwo z pewnością nie będzie łatwo.

Wisła Kraków zajmuje obecnie 3 miejsce w ligowej tabeli. W ostatnich pięciu spotkaniach piłkarze z Reymonta wygrali trzykrotnie, dwa razy musieli uznać wyższość rywali. Po kiepskiej jesieni wiosna w wykonaniu Wisły jest jednak bardzo obiecująca i pozwala sądzić, że przedsezonowe zapewnienia o szybkim powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej nie były tylko pustymi słowami.

Wisła jest w dobrym położeniu, bo przed dzisiejszym spotkaniem do liderującego ŁKS Łódź traci zaledwie 5 punktów, a do znajdującego się na drugim miejscu Ruchu zaledwie dwa punkty. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu wyraźnie przybliżyłoby zatem Białą Gwiazdę do osiągnięcia wymarzonego celu.

Trudno jednak będzie o lepszy moment na gonienie lidera, który ewidentnie w ostatnich tygodniach zanotował wyraźny spadek formy. W poprzednich pięciu spotkaniach ŁKS wygrał tylko dwa, zanotował też dwa remisy i jedną porażkę.

Początek dzisiejszego spotkania zaplanowano na godz. 20.30