fbpx
Kraków Sport

Poland Business Run 2023. Od 9 maja zapisy dla firm

fot. materiały prasowe PBR
3 września wystartuje bieg charytatywny Poland Business Run. Dystans sztafety 5×4 km można pokonać w ramach tradycyjnych zawodów w Krakowie lub rywalizacji wirtualnej po dowolnie wybranej trasie. Opłaty startowe firm i korporacji pozwolą wesprzeć potrzebujących w dofinansowaniu protez kończyn, wózków oraz rehabilitacji. Start zapisów 9 maja. Na bieg w Krakowie obowiązuje limit – 9000 biegaczy. 
 
To już 12. edycja zawodów, które motywują do założenia sportowych butów i integracji ze współpracownikami w szczytnym celu. Uczestnicy mogą wybrać wirtualną rywalizację z aplikacją w dowolnym miejscu na świecie lub zawody w Krakowie (z limitem 1800 sztafet, czyli 9000 biegaczy). W obu przypadkach dystans do pokonania przez każdego zawodnika to przyjazne 4 km.
– Na zawodach na krakowskich Błoniach tak jak w ubiegłym roku gwarantujemy atmosferę i niezwykłe emocje towarzyszące dużej imprezie sportowej. Ale nie zapominamy też o osobach, które wolą biegać wirtualnie, czyli w swoim tempie, po ulubionych ścieżkach czy w czasie urlopu. Start z aplikacją to, oprócz wymienionych korzyści, także możliwość zaproszenia do udziału współpracowników czy klientów z różnych części świata, do czego bardzo zachęcamy – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

W tym roku zapisy dla firm rozpoczną się 9 maja i potrwają do 31 maja lub wyczerpania limitu miejsc (w przypadku biegu w Krakowie). Do 31 sierpnia będzie można dołączyć do biegu, wybierając pakiet startowy z wirtualnym numerem i medalem. Rejestracja drużyn odbywa się online przez stronę organizatora.

Poprzez opłacenie udziału swoich pracowników firmy pomogą m.in. 44-letniemu Norbertowi z Małopolski, który w 2011 r. przeszedł amputację nogi w wyniku wypadku. Norbert pracuje w firmie produkującej urządzenia chłodnicze, trenuje amp futbol, a wolny czas spędza z dziećmi. Niestety jego proteza ma już kilkanaście lat i wymaga wymiany. Nowa, dofinansowana przez fundację, pozwoli na komfortowe przemieszczanie się i kontynuowanie pracy zawodowej.
Wysiłek biegaczy pozwoli też na zakup wózka dla 33-letniego Jana Folgi, byłego członka kadry narodowej w rajdach enduro, który uległ wypadkowi w czasie przygotowań do startu w USA. Skutkiem był uraz kręgosłupa i brak czucia w nogach.
– Przed wypadkiem byłem aktywnym sportowcem, trenowałem rajdy enduro i motocross. Jestem drugim wicemistrzem Polski, byłem w kadrze narodowej. Podczas wypadku, który miałem dwa lata temu za oceanem, złamałem kręgosłup i teraz uprawiam parawioślarstwo. Jestem drugim wicemistrzem świata. Serdecznie zapraszam tych, co mogą biec w Krakowie albo przez aplikację. Zapisz się i biegnij z nami już we wrześniu! – zachęca Jan Folga, beneficjent Poland Business Run.

Aby wziąć udział w zawodach i pomóc beneficjentom, wystarczy w dniach 9-31 maja wejść na stronę www.polandbusinessrun.pl, zarejestrować lub zalogować do swojego konta, dodać swoje drużyny i uiścić opłatę startową.

Osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz po mastektomii, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej i chciałyby zostać beneficjentami Poland Business Run, wciąż mogą wysłać wniosek o wsparcie.

Szczegóły na stronie www.polandbusinessrun.pl.
/informacja prasowa/