fbpx
Sport

Wisła Kraków z rządowym wsparciem na rozbudowę bazy treningowej w Myślenicach

fot. Lubię Kraków

Wisła Kraków będzie miała jeden z najnowocześniejszych ośrodków treningowych w Polsce. Wsparcie rozbudowy obiektu zapewnił podczas krótkiej wizyty w Myślenicach premier Mateusz Morawiecki. – Chcemy stworzyć centrum badawczo-rozwojowe, które tak jak Wisła będzie w top 3 w Polsce – zapowiadał prezes Wisły Jarosław Królewski.

Wisła Kraków wciąż ma ogromne aspiracje sportowe, co jej prezes Jarosław Królewski podkreśla na każdym kroku. Rozwój klubu, jest priorytetem- tyle, że wyniki sportowe nie idą w parze, bo Wisła Kraków wydaje się, na dobre rozgościła się w I lidze (Wisła Kraków znajduje się na 9. miejscu w tabeli I ligi).

Sportowy poziom nie przeszkadza jednak marzyć o nowym centrum treningowym. Wisła Kraków od 2014 roku jest obecna w Myślenicach i korzysta z obiektu wybudowanego przez gminę. Roczny koszt najmu to aż 900 tys. złotych. Właśnie z tego powodu, klub już od dłuższego czasu myśli i prowadzi rozmowy ws. wykupu terenu i rozbudowy centrum treningowego.

W inwestycji pomóc mają środki publiczne (z podobnego rozwiązania korzystały już inne polskie kluby piłkarskie, który uzyskiwały dotację w ramach budowy centrów badawczo-rozwojowych). Deklarację ws. przekazania środków złożył osobiście premier Mateusz Morawiecki, który pojawił się w Myślenicach w towarzystwie burmistrza Jarosława Szlachetki oraz prezesa Wisły Kraków Jarosława Królewskiego.