fbpx
Sport

Wieczysta Kraków zdominowana przez Piasta Gliwice w Pucharze Polski

fot. Michal Jarmoluk z Pixabay

Z pewnością nie tak „krakowska drużyna gwiazd” wyobrażała sobie start w Pucharze Polski. Wczoraj Wieczysta Kraków mierzyła się w ramach 1/32 PP z drużyną Piasta Gliwice. Lepsi okazali się piłkarze ze Śląska, którzy pokonali podopiecznych Sławomira Peszki aż 4:0. Warto podkreślić, że gliwiczanie przystąpili do tego meczu w mocno rezerwowym składzie… i to wystarczyło.

Wieczysta Kraków, to z pewnością najpopularniejsza drużyna III ligi- naszpikowana głośnymi nazwiskami, każdego sezonu jest murowanym faworytem do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej i taki też cel stawia przed drużyną właściciel- Wojciech Kwiecień, który wczorajsze spotkanie obserwował w towarzystwie prezesa PZPN Cezarego Kuleszy.

Emocji na boisku było jednak jak na lekarstwo. Piast Gliwice mimo tego, iż wystąpił w mocno rezerwowym składzie, dominował nad Wieczystą w każdym elemencie. Wynik spotkania już w 5. minucie otworzył Felix, a kolejne bramki dołożyli Szczepański, Kądzior i Dziczek.

Wieczysta co prawda miała szansę na honorowe trafienie, ale nie wykorzystała swojej szansy i ostatecznie to gliwiczanie zapisali na swoim koncie zwycięstwo.