fbpx
Kraków

Drastyczne. 17 latek pobił małego chłopca. Wszystko nagrali telefonem

W sieci pojawiło się nagranie z podkrakowskich Michałowic, na których 17-latek bije i grozi 12-letniemu chłopcu. Film z zajścia pojawił się w serwisie X na profilu The Poland News.

Na filmie widać, jak zdecydowanie starszy nastolatek atakuje małego chłopca. Zamachuje się na niego, a następnie przewraca i wymierza dwa ciosy w głowę. Ofiara prosi napastnika, by go nie bił, ale to nie pomaga.

Całość jest nagrywana przez znajomego napastnika, który obserwując zajście zapewnia, że „cały czas wszystko nagrywa”, a na kolejny atak reaguje słowami „dobra, nie bij go tak, bo będzie przypał”.

Na ten moment nie są znane okoliczności nagrania oraz dane personalne uczestników zdarzenia. Wideo obejrzało już jednak kilkadziesiąt tysięcy osób i najprawdopodobniej sprawa nie skończy się jedynie na internetowych komentarzach, ale będzie miała swój dalszy bieg prawny, bo policja potwierdza, że trwają czynności w tej sprawie.

To kolejne tego typu nagranie, które trafia do sieci. Młodzi ludzie wyładowują swoją złość na młodszych bądź słabszych ofiarach i „chwalą się” swoimi wątpliwej jakości osiągnięciami w Internecie. To też kolejny dowód na to, że liczne akcje społeczne oraz edukacja wciąż jeszcze nie trafiły do wszystkich.