fbpx
Dzieje się!

Golec uOrkiestra, Blue Café, Katarzyna Bosacka i… ratownicy GOPR w kolejnym wakacyjnym pociągu „Daj się ugościć!” już w tę sobotę!

Fot. RMF FM

Kraków i Małopolska w te wakacje po prostu… przyciągają – piękne krajobrazy, smaczna kuchnia oraz niemal nieskończona ilość atrakcji. Wiele atrakcji czeka także na podróżujących kolejnym pociągiem „Daj się ugościć”, który już po raz trzeci będzie mknął przez Polskę. Stacja początkowa: Poznań Główny. Stacja końcowa: Zator Park Rozrywki, gdzie zlokalizowana jest EnergyLandia – największy park rozrywki w Polsce. Na pokładzie pociągu Golec uOrkiestra, Blue Café, Katarzyna Bosacka oraz… atrakcje Zachodniej Małopolski. W wagonach i na peronach będzie można również doświadczyć magii, spróbować regionalnych potraw oraz zobaczyć widowiskowe pokazy tańca czy wziąć udział w treningu. Wakacyjny pociąg ruszy z Poznania w sobotę, 22 lipca, punktualnie o 8.35. Przejazd będzie na żywo relacjonowany w RMF FM.

Tysiące uczestników i energia nie z tej ziemi

Akcja „Daj się ugościć! Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę” trwa w najlepsze. Na pokładzie dwóch wakacyjnych pociągów, które w ostatnich tygodniach przejechały przez Polskę, bawiło się już kilkaset osób. Razem z nimi podróżowały największe muzyczne gwiazdy, magicy, trenerzy, przewodnicy turystyczni, eksperci, sportowcy, a nawet… kandydaci i kandydatki ubiegający się o tytuł Miss i Mister Supranational 2023 i Miss Polski 2023 – konkursu, który swój finał kilka dni temu miał w Nowym Sączu. 

Trzeci z przejazdów (sobota, 22 lipca) zakończy się w Zatorze, który jest znany nie tylko w Polsce, ale także w Europie dzięki EnergyLandii – największemu parkowi rozrywki w naszym kraju. To tutaj w sobotę odbędzie się Magic Night & Beach Party, w którym wezmą udział podróżujący. Uczestnicy przejazdu wakacyjnym pociągiem „Daj się ugościć!” będą mieli także możliwość zdobycia wejściówek do królestwa dinozaurów, owadów, mitologii i wesołego miasteczka Zatorland. 

Kogo będzie można spotkać w pociągu i na peronach podczas trzeciego przejazdu „Daj się ugościć!”, który zaplanowano na sobotę, 22 lipca? 

 • Grupa Taneczna Insomnia – występ tancerek, który rozgrzeje do czerwoności podróżujących już na peronie w Poznaniu; dodatkowo tancerki zapraszają na warsztaty choreograficzne.
 • Just Edi Show – iluzjonista, finalista programu „Mam Talent!” zaprezentuje magiczne sztuczki oraz pokaże, jak przygotowuje się je od kuchni.
 • Katarzyna Bielecka – Mistrzyni Polski i Europy Pole Sport oraz certyfikowana instruktorka fitness poprowadzi angażujący trening rozciągający, który warto zrobić po każdej krótszej i dłuższej podróży – zwłaszcza do Krakowa i innych miast Małopolski.
 • Łukasz „Otto” Wójcik – jego żywiołowy pokaz i warsztaty żonglerki.
 • Katarzyna Bosacka przygotuje regionalne potrawy z produktów z Małopolski: karpia wędzonego z Doliny Karpia oraz miodu z pasiek Apilandii podczas pokazu live cooking.
 • Golec uOrkiestra, z którymi zaśpiewamy wspólnie „Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San-Fran-cisco!”. Spotkacie się z nimi na trasie Katowice — Kraków.
 • Grupa Jurajska GOPR przeprowadzi pokaz swoich umiejętności oraz poprowadzi warsztaty, które przydadzą się podczas każdej wyprawy w Małopolsce.
 • Apilandia – wspomniane wcześniej Interaktywne Centrum Pszczelarstwa zapyta uczestników, co wiedzą o miodzie – będzie to najsłodsze spotkanie w czasie całej podróży.
 • Blue Cafe zagra i zaśpiewa zarówno najnowsze przeboje, jak i największe hity.  Zespół zagości w pociągu od Krakowa do Zatora.
 • Alicja Jarosz – dietetyczka, instruktorka fitness podzieli się swoimi poradami oraz zaprosi na konsultacje dietetyczne i przeprowadzi trening.
 • Chvost zabierze podróżujących w kolejną już muzyczną podróż w czasie swojego koncertu.
 • Juromania i ich Grupa Rekonstrukcyjna – Król Juromanii wraz ze swoją świtą będą aktywnie i głośno zapraszać na wrześniowe widowisko na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
 • Stowarzyszenie Dolina Karpia ugości najlepszymi produktami z rejonu Doliny Karpia, w tym krówkami od LollyPolly, a także zaprosi do wielu wyjątkowych atrakcji i miejsc. 

Trzeci z czterech pociągów akcji „Daj się ugościć! Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę” będzie mknął przez Polskę już w najbliższą sobotę, 22 lipca i zatrzyma się na następujących stacjach:

 • Poznań Główny, godz.: 8.09 – 8.35 – stacja początkowa 
 • Ostrów Wielkopolski, godz.: 9.47 – 9.49
 • Katowice, godz.: 12.31 – 12.46 
 • Kraków Główny, godz.: 14.07 – 14.12 
 • Zator Park Rozrywki, godz.: 15.04 – 15.34 – stacja końcowa; to tutaj specjalna ciuchcia drogowa zawiezie wszystkich, którzy będą podróżować wakacyjnym składem prosto do EnergyLandii.

Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę. Słuchaj RMF FM

Bilety na trzeci z czterech przejazdów są rozdawane w ogólnopolskim konkursie na antenie RMF FM. W dniu 21.07. rozpocznie się ostatnia tura konkursu, w czasie której słuchaczki i słuchacze będą ubiegać się o bilety na czwarty, finałowy przejazd 29.07. (trasa Wrocław Główny – Tarnów). 

Informacje oraz warunki konkursu można znaleźć na stronie www.rmf.fm. Warto śledzić także stronę visitmalopolska.pl oraz odwiedzać profile „Odkryj Małopolskę” i „Małopolska Organizacja Turystyczna” na Facebooku, gdzie również są zamieszczane szczegółowe informacje na temat całej akcji. Aby jeszcze lepiej poznać i posmakować Kraków oraz Małopolskę, zapraszamy do oglądania tematycznych spotów na YouTube kampanii.

Organizatorem kampanii „Daj się ugościć!” w ramach projektu „Małopolska – cel podróży” jest Małopolska Organizacja Turystyczna, działająca w partnerstwie z Województwem Małopolskim oraz Miastem Kraków. 

Projekt „Małopolska – cel podróży” jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 3.3. „Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki”, Poddziałanie 3.3.1. „Promocja gospodarcza Małopolski” typ E. promocja oferty gospodarczej regionu – przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii COVID-19 w ramach 3. Osi Priorytetowej Przedsiębiorcza Małopolska Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

/informacja prasowa/