fbpx
Kraków

Jest kolejna próba ratowania (nie)ruchomych schodów przy MDA

fot. Lubię Kraków

Zarząd Dróg Miasta Krakowa nie składa broni w walce o przywrócenie (nie)ruchomych schodów przy MDA Kraków do użytku. Po ostatnim przetargu, do którego nie zgłosił się żaden chętny wykonawca, ZDMK mają nowy pomysł… to wybranie wykonawcy w drodze zamówienia, a nie przetargu.

O tym, że żaden z wykonawców nie zgłosił się do naprawy, a właściwie przebudowy niedziałających schodów, informowaliśmy na łamach Lubię.Krakow.pl przed kilkoma dniami. Chodzi o budowę zadaszenia i wymianę uszkodzonych ciągów schodów, które od lat są prawdziwym „memem” Krakowa.

ZDMK nie składa jednak broni i chce jak najszybciej wykorzystać okazję, że w budżecie udało się zagwarantować pieniądze na ten cel. By nie powtarzać kolejnego przetargu (bez pewności, że wyłoni on wykonawcę), zarząd chce wybrać firmę odpowiedzialną za przebudowę schodów w formie zamówienia. Ma to przyspieszyć realizację zadania.

Wykonawca nadal będzie musiał spełniać warunki postawione w przetargu, ale sam proces powinien być zdecydowanie szybszy i jest szansa, że już w najbliższych tygodniach prace przy schodach ruszyłyby z miejsca. Jeśli tak się stanie, to w przyszłym roku moglibyśmy w końcu korzystać z ruchomych (i to nie tylko z nazwy) schodów przy MDA.