fbpx
Komunikacja

Już w najbliższą niedzielę 16. Bieg Trzech Kopców! Będą utrudnienia

fot. Facebook.com/Zarząd Infrastruktury Sportowej

Przed nami 16. edycja Biegu Trzech Kopców. Biegacze po raz kolejny pokonają malowniczą trasę mierzącą ok. 13 kilometrów. Dla kierowców i mieszkańców będzie to oznaczało jednak utrudnienia i zmiany organizacji ruchu, które będą obowiązywały w najbliższą niedzielę 24 września.

Impreza, która jest organizowana od 2007 roku, rok rocznie przyciąga do Krakowa gości z całej Polski, a nawet z zagranicy. W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, ustalono, że na trasie będzie mogło pojawić się maksymalnie 3500 zawodników i zawodniczek.

Start zaplanowano na godz. 10.30 spod Kopca Krakusa. Metą zostanie usytuowana pod Kopcem Piłsudskiego, a zawodnicy na pokonanie trasy będą mieli maksymalnie 2 godziny.

Trasa: ul. F. Maryewskiego, Pod Kopcem, Za Torem, kładką nad al. Powstańców Śląskich, ul. Dembowskiego, ul. Parkowa, Rynek Podgórski, ul. Limanowskiego, ul. Staromostowa, ul. Brodzińskiego, ul. Nadwiślańska (chodnikiem) i pochylnią zbieg w dół na Bulwar Podolski, dalej bulwarami Wisły do ul. Rollego, Mostem Retmańskim w ulicę Ludwinowską,  Bulwar Wołyński, Bulwar Poleski, ul. Tyniecka, ścieżka pieszo-rowerowa na Moście Zwierzynieckim, ul. Malczewskiego, pod Diabelskim Mostem, al. Waszyngtona pod Kopiec Kościuszki (Wzgórze św. Bronisławy 333 m n.p.m.), dalej al. Waszyngtona, przecięcie ul. Starowolskiej, niebieski szlak rowerowy do al. Do Kopca.