fbpx
Komunikacja

Pociągi relacji Kraków-Tarnów z dodatkowym przystankiem

fot. PKP PLK

Pod koniec września pasażerowie korzystający z połączenia kolejowego między Krakowem i Tarnowem będą mogli wysiąść na przystanku Kraków Grzegórzki. Do tej pory linia SKA3 omijała nowy przystanek, co spotkało się ze sporym zaskoczeniem i rozczarowaniem części pasażerów. Wszystko zmieni się 28 września.

PKP na początku września ogłosiło otwarcie nowego przystanku Kraków Grzegórzki, który ma być kluczowy dla rozwoju siatki połączeń kolejowych i kolei aglomeracyjnej. Szybko okazało się jednak, że nie wszystkie pociągi będą zatrzymywały się na Grzegórzkach, co dla pracowników i studentów dojeżdżających z okolic Tarnowa, Bochni, Brzeska czy Podłęża było nie tylko zaskoczeniem, ale również dużym rozczarowaniem.

Ostatecznie jednak władze marszałkowskie ugięły się pod apelami i prośbami mieszkańców i zdecydowali o zmianie rozkładów jazdy tak, by jeszcze przed startem roku akademickiego pociągi SKA3 zatrzymywały się na nowym przystanku. Dzięki temu przejazd do Tarnowa potrwa około 1-1,5h. W dodatku od listopada na przystanku Kraków Grzegórzki będą zatrzymywały się również pociągi przyspieszone SKA3- zapowiada PKP Polskie Linie Kolejowe, a w przyszłości przystanek ma być stałym punktem na trasie wszystkich linii aglomeracyjnych.