fbpx
Na sygnale

Katastrofa budowlana w Wieliczce! Przewrócił się dźwig- są ofiary

Jedna osoba nie żyje, a dwie zostały ranne w wyniku przewrócenia się dźwigu na budowie sądu przy ul. Dembowskiego w Wieliczce- wynika z nieoficjalnych wciąż informacji. Na miejscu zdarzenia pracują już służby ratunkowe oraz policja. Na ten moment nie wiadomo, co spowodowało katastrofę. Niewykluczone jednak, że wpływ miał na to silny wiatr. 

Do zdarzenia doszło dziś przed południem na terenie placu budowy nowego sądu w Wieliczce przy ul. Dembowskiego. Na miejsce jako pierwsi dotarli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieliczce, którzy zabezpieczyli teren zdarzenia i rozpoczęli udzielanie pomocy poszkodowanym. Początkowo informowano jedynie o osobach rannych, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że w wyniku wypadku jedna osoba zginęła, a co najmniej dwie zostały zakleszczone.

Dźwig przewrócił się m.in. na kontenery pracownicze oraz jeden z pojazdów zaparkowanych wzdłuż ulicy, przy której jest prowadzona budowa. Auto zostało dosłownie zmiażdżone. Na miejscu trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

fot. OSP Wieliczka
fot. OSP Wieliczka
fot. OSP Wieliczka