fbpx
Na sygnale

Kolejni pijani kierowcy na małopolskich drogach…

fot. Małopolska Policja

Wystarczyły zaledwie 3 godziny wzmożonych kontroli policji, by przyłapać 28 kierowców na „podwójnym gazie”. To tragiczne statystyki kolejnej akcji „Alkohol i narkotyki” małopolskiej policji.

Kolejna akcja wzmożonych kontroli trzeźwości została przeprowadzona w poniedziałkowy poranek. Funkcjonariusze w godz. 6-9 przebadali w sumie 14,5 tys. kierujących w naszym regionie. Policjanci skupiali się nie tylko na przekroczeniach prędkości, ale również na rutynowych kontrolach trzeźwości pod kątem alkoholu i narkotyków. Niestety i tym razem nie obyło się bez przykrych niespodzianek.

W przypadku 28 kierowców funkcjonariusze stwierdzili, że znajdują się oni po spożyciu bądź pod wpływem alkoholu. Oznacza to utratę prawa jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat oraz karę grzywny w wysokości nawet 30 tys. złotych lub do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do nawet 15 lat, a także konieczność zapłaty co najmniej 5 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.