fbpx
Kraków

Krakowski program in vitro nominowany w konkursie “Zdrowy Samorząd 2023”

Fot. unsplash.com

Trwa głosowanie w konkursie “Zdrowy Samorząd 2023”. Wśród nominowanych znalazł się krakowski program polityki zdrowotnej pn.: „Gminny Program Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa”. 

Celem konkursu organizowanego przez PortalSamorzadowy.pl i serwis RynekZdrowia.pl.  jest nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób oraz czynników ryzyka. 

Wśród nominowanych w tegorocznej edycji konkursu znalazł się krakowski program leczenia niepłodności, który umożliwia pacjentom korzystanie z dofinansowania jednej zindywidualizowanej procedury medycznie wspomaganej reprodukcji. W 2022 roku z dofinansowania skorzystało 201 par, a budżet projektu wyniósł 1 mln zł. Na każdy kolejny rok miasto zamierza przeznaczyć kolejne 1,8 mln zł, co wystarczy na dofinansowanie co najmniej 360 par każdego roku.

Głosowanie trwa do 15 lutego, a program, który otrzyma największą liczbę głosów otrzyma nagrodę specjalną od czytelników serwisu PortalSamorzadowy.pl oraz RynekZdrowia.pl. Rozstrzygnięcie VI edycji konkursu nastąpi 9 marca podczas VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, który odbędzie się w Katowicach.

Link do głosowania