fbpx
Małopolska

Stop nadwadze i otyłości. Bezpłatne konsultacje dla dzieci

Jeżeli Twoje dziecko mierzy się z problemem nadwagi lub otyłości możesz mu pomóc. Małopolskie Centrum Rehabilitacji w Radziszowie prowadzi zapisy na bezpłatne konsultacje z fizjoterapeutą, dietetykiem i psychologiem.

Już w wakacje odbędą się pierwsze bezpłatne konsultacje ze specjalistami, którzy pomogą dzieciom w walce z chorobą jaką jest nadwaga i otyłość. W ramach drugiej edycji wojewódzkiego programu „Ruch i zdrowe odżywianie to moje wyzwanie” ponad 200 dzieci z Małopolski będzie mogło liczyć na wsparcie dietetyka, fizjoterapeuty i psychologa.

Zachęcamy do zapoznania się z warunkami udziału w panelu konsultacji dodatkowych. Uczestnikami mogą być dzieci uczęszczające do klas 1-6 z małopolskich szkół podstawowych. Wskaźnik wagowo-wzrostowy (cBMI) u takiego dziecka musi wynosić 90 i więcej. Rodzic chcąc zapisać dziecko musi uzupełnić formularz dostępny na stronie szpitala. Jeżeli nie wie w jaki sposób obliczyć wskaźnik cBMI, w zgłoszeniu znajduje się link do specjalistycznego kalkulatora – tłumaczy Katarzyna Gawron, koordynatorka działań informacyjno-promocyjnych projektu.

W ramach drugiej edycji programu zaplanowane są:

3 konsultacje z dietetykiem, który oceni obecny stan odżywienia dziecka, postara się zdiagnozować przyczyny nadmiaru masy ciała i stworzy indywidualne zalecenia,

3 konsultacje z fizjoterapeutą, który przeanalizuje obecne zachowania związane z aktywnością fizyczną, przeprowadzi testy określające siłę mięśni, gibkości, wydolności krążeniowo – oddechowej u dziecka oraz zaproponuje, w oparciu o zdiagnozowane problemy, dedykowany zestaw ćwiczeń,

maksymalnie 3 spotkania z psychologiem w ramach grupy wsparcia. Podczas zajęć terapeutycznych uczestnicy będą uczyć się budowania motywacji do zmiany zachowań żywieniowych i osiągnięcia postaw prozdrowotnych, pracować nad rozwojem poczucia własnej wartości i pewności siebie oraz uzyskają psychologiczne wsparcie w procesie leczenia nadwagi i otyłości.

Na zakończenie każde dziecko w ramach wizyty kontrolnej otrzyma kartę informacyjną z dalszymi zaleceniami.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj