fbpx
Komunikacja

Strajk rolników w Krakowie: Spore utrudnienia na drogach.

fot. Lubię Kraków

Dzisiejszy dzień upłynie pod znakiem ogólnopolskiego strajku rolników, który przyniesie znaczące utrudnienia w ruchu drogowym w całej Polsce, w tym w Krakowie. Organizatorzy protestu przewidują, że działania te potrwają od godziny 10.00 do 20.00, co spowoduje duże trudności w poruszaniu się po mieście.

W ramach protestu, rolnicy zamierzają wjechać do Krakowa dwoma kolumnami ciągników rolniczych. Pierwsza grupa zadeklarowała przybycie od strony Węgrzc, druga zaś od Kocmyrzowa. Połączą się one na skrzyżowaniu ulic Opolskiej, Lublańskiej i 29 Listopada, skąd wspólnie przemieszczą się Alejami Trzech Wieszczów w kierunku ronda Matecznego i ul. Kamieńskiego. Trasa protestu obejmować będzie również przejazd w stronę ronda Grzegórzeckiego, Mogilskiego oraz alei Jana Pawła II.

Znaczne utrudnienia przewiduje się także na terenie Gminy Liszki, gdzie rolnicy zaplanowali przejazd z małą prędkością drogą wojewódzką nr 780 pomiędzy trzema rondami: rondem w Kryspinowie, rondem w Bielanach oraz rondem im. Herberta Hoovera przy węźle mirowskim. Przejazd tą trasą ma być powtarzany wielokrotnie w godzinach od 7.00 do 24.00. Dodatkowo, organizatorzy strajku zapowiedzieli jednorazowy przejazd drogą wojewódzką nr 774 z Kryspinowa przez Cholerzyn w kierunku Zabierzowa i dalej do Krakowa.

Strajk może wpłynąć również na funkcjonowanie komunikacji miejskiej, w szczególności linii aglomeracyjnych numer 209, 219, 229, 239, 249, 259, 269, które mogą napotkać na chwilowe wstrzymania ruchu lub zmiany tras.

W obliczu tych wydarzeń, mieszkańcy Krakowa oraz osoby planujące podróż do miasta powinny przygotować się na możliwe utrudnienia i na bieżąco śledzić komunikaty lokalnych władz i organizatorów transportu miejskiego.