fbpx
Sport

Wisła Kraków testuje kolejnego piłkarza. Hiszpan odmieni grę Białej Gwiazdy?

Wisła Kraków pod wodzą nowego prezesa i zarazem większościowego właściciela klubu nie zwalnia tempa. Do Białej Gwiazdy już niebawem dołączy kolejny Hiszpan, który przechodzi właśnie testy medyczne. To 24-letni Alberto Rodriguez Baro, który ma za sobą grę w młodzieżowych drużynach Getafe i Atletico Madryt.

W ostatnich tygodniach Wisła Kraków prowadzi prawdziwą ofensywę transferową. W klubie nie ukrywają, że plan na najbliższe miesiące, to odrobić straty z poprzedniej rundy i zbliżyć się do czołówki I ligi, co da realne szanse na awans i powrót do Ekstraklasy. Byłoby to spełnienie marzeń, ale o ich realizację nie będzie łatwo. Obecnie bowiem Wisła znajduje się na odległym 10. miejscu i do liderującego ŁKS Łódź traci już 13 pkt!

Hiszpański zaciąg, to oczywiście zasługa Kiko Ramireza, który dołączył do Wisły w roli dyrektora sportowego. To on ma odpowiadać za ostatnie transfery i to na nim będzie spoczywała odpowiedzialność za budowanie zespołu, który na wiosnę powalczy o odrabianie strat. Pomóc ma w tym z pewnością 24-letni Baro. W klubie wiążą z nim duże nadzieje, ale trzeba mieć na uwadze, że nie jest to topowy gracz, który mógłby z marszu stać się gwiazdą ligi.

Do tej pory popularny Tachi występował w młodzieżowych drużynach Getafe oraz Atletico Madryt. Od tej pory jego kariera nie potoczyła się jednak tak, jakby sobie tego życzył. Grywał na wypożyczeniu i w rezerwach takich klubów jak Deportivo Alaves czy CF Fuenlabrada na poziomie Segunda Division, gdzie również nie należał do topowych graczy, ale jego potencjał może odmienić grę Wisły Kraków.