fbpx
Na sygnale

Zuchwała kradzież w parku w Prokocimiu i szybka interwencja policjanta po służbie

fot. Małopolska Policja/ zdj. Ilustracyjne

Krakowski policjant podczas spaceru po parku zatrzymał złodzieja, który wyrwał torebkę starszej kobiecie, a następnie stratował inną kobietę, która próbowała go zatrzymać. Ostatecznie wpadł w ręce funkcjonariusza po służbie, który wypoczywał w parku.

Do zdarzenia doszło w Prokocimiu. Siedząca na ławce starsza kobieta trzymała na kolanach swoją torebkę. Nagle młody mężczyzna podbiegł i wyrwał jej torebkę, a następnie zaczął uciekać. Kobieta zaczęła wzywać pomocy.

Na drodze uciekającego złodzieja stanęła inna kobieta, która próbowała go zatrzymać, ale w odpowiedzi napastnik uderzył ją w głowę i pobiegł dalej. Interweniująca kobieta upadła na ziemię.

Całe zdarzenie zauważył przebywający w parku zastępca dyżurnego Komisariatu V Policji w Krakowie, który natychmiast ruszył do akcji i po krótkim pościgu szybko obezwładnił złodzieja i wezwał na miejsce patrol policji.

Okazało się, że zatrzymany 32-latek był nietrzeźwy. Został zatrzymany i trafił do aresztu, usłyszał również zarzut kradzieży rozbójniczej oraz kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozi mu do 10 lat więzienia.