fbpx
Na sygnale

„Udawał Greka” teraz będzie musiał wrócić do Syrii…

Fot. KOSG

„Udawać Greka”, to nie tylko puste hasło- a udowodnił to 19-letni Syryjczyk, który wpadł w ręce strażników granicznych w podkrakowskich Balicach. Mężczyzna próbował dostać się do Polski, posługując się fałszywym dowodem osobistym. Teraz będzie musiał wrócić do kraju…

Do zatrzymania 19-latka doszło podczas rutynowej kontroli dokumentów wśród pasażerów, którzy przylecieli do Polski z Aten. Mężczyzna od razu wzbudził zainteresowanie celników, którzy szybko zweryfikowali jego dokument tożsamości. Był to Grecki dowód osobisty, który jednak został przerobiony, a w czasie przeszukania bagażu osobistego, odnaleziono również dowód osobisty wydany przez władze Rumunii- który również był fałszywy.

Mężczyzna został zatrzymany za próbę nielegalnego wjechania na teren Strefy Schengen i posługiwanie się podrobionymi dokumentami. W czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał się karze grzywny w wysokości 2 tys. złotych. To nie zmienia jednak faktu, że Syryjczyk będzie musiał wrócić do swojego kraju.