fbpx
Kraków

81. Konkurs Szopek Krakowskich. Ostatnia szansa na zgłoszenie udziału!

Jeszcze tylko dziś można zgłosić się do udziału w 81. Konkursie Szopek Krakowskich. Te świąteczne dzieła sztuki będzie można podziwiać tradycyjne pod pomnikiem Adama Mickiewicza 7 grudnia w godz. 10-12. Następnie szopki zostaną przeniesione na wystawę do Pałacu Krzysztopory.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w tradycyjnym konkursie mają czas na przesłanie zgłoszenia dziś do końca dnia. Można zrobić to poprzez wypełnienie specjalnego formularza internetowego, dostępnego pod TYM adresem.

Krakowskie szopki, to już nie tylko tradycja, ale też prawdziwe dzieła sztuki, które angażują całe rodziny. Część z nich od pokoleń tworzy bożonarodzeniowe szopki, które następnie są prezentowane na Rynku Głównym i w Pałacu Krzysztopory.

Podobnie będzie również w tym roku, gdy szopki zostaną wystawione na widok publiczny 7 grudnia w godz. 10-12 pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Następnie szopki, w asyście kapeli ludowej z Bronowic zostaną przeniesione do Pałacu Krzysztopory, gdzie będzie można je podziwiać także po zakończeniu konkursu.

Laureatów poznamy 10 grudnia. Na zwycięzców czekają m.in. vouchery na gry miejskie z technologią rozszerzonej rzeczywistości, które są tworzone przez krakowską firmę Gamescape.

Warto pamiętać, że od 2018 roku krakowskie szopki znajdują się na liście dziedzictwa UNESCO, udział w konkursie jest więc historycznym wydarzeniem i ważnym symbolem dla każdego z twórców.