fbpx
Sport

Bezbramkowy remis w meczu Stal Mielec – Cracovia

Na inauguracje 18 kolejki PKO BP Ekstraklasy, drużyna Michała Probierza bezbramkowo zremisowała w wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec.

Pojedynku o „utrzymanie w Ekstraklasie” pomiędzy zamykającą tabele Stalą a czternastą Cracovią nie można było określić atrakcyjnym widowiskiem. Mecz zakończył się wynikiem 0:0. Dla drużyny „Pasów’’ to już piąty ligowy mecz bez zwycięstwa. Dobra postawa Cracovii w meczach kontrolnych nie wskazywała na fatalną formę w dotychczasowych spotkaniach w 2021 roku.

Krakowianie w pierwszej połowie wyraźnie dominowali nad ekipą z Podkarpacia. Świetne zawody rozegrali młodzieżowcy trenera Probierza, bramkarz – Karol Niemczycki oraz napastnik – Daniel Pik. Obie strony

zmarnowały mnóstwo okazji do zdobycia bramki.

W drugiej połowie Stal oddała dwa razy więcej strzałów od gości, częściej była przy piłce jednak nie potrafiła zdobyć zwycięskiego gola.

W 74 minucie na boisku pojawił się powracający po dwóch latach do Cracovii – Marcin Budziński.

W następnej kolejce Cracovia podejmie  na własnym boisku Zagłębie Lubin.

Składy:

Cracovia: Karol Niemczycki, Cornel Rapa, Dawid Szymonowicz, Matej Rodin, Sergiu Hanca, Damir Sadiković, Florian Loshaj, Ivan Fiolić (56’ Thiago),

Daniel Pik (74’ Marcin Budziński), Marcos Alvarez (74’ Sebastian Strózik), Rivaldo Junior

Stal Mielec: Rafał Strączek, Krystian Getinger, Jonathan de Amo, Bożidar Czorbadżijski, Mateusz Matras, Albin Granlund (46’ Robert Dadok), Grzegorz Tomasiewicz, Maciej Domański, Andreja Prokić (46’ Petteri Forsel), Maciej Jankowski (71’ Mateusz Mak), Aleksandar Kolev (79’ Łukasz Zjawiński)