fbpx
Kraków

Andrzej Kulig komentuje zaskakujące słowa Jacka Majchrowskiego!

fot. Lubię Kraków

– Nigdy nie brałem pod uwagę startu w wyborach prezydenckich. Jak państwo wiecie, znam się z panem prezydentem wiele dziesięcioleci. Nasza współpraca przypomina sinusoidę. Nie powiedziałbym, aby ostatnio była ona na fali wznoszącej, więc – nie ukrywam – jestem trochę zaskoczony – takimi słowami wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig skomentował dzisiejszą wypowiedź Jacka Majchrowskiego, który ogłosił, że nie wystartuje w kolejnych wyborach prezydenckich, a jego najlepszym następcą byłby… Andrzej Kulig. 

Prezydent Jacek Majchrowski podczas specjalnej konferencji zwołanej w krakowskim magistracie ogłosił, że po 21 latach mówi pass i nie będzie kandydował w przyszłorocznych wyborach na fotel prezydenta Krakowa. Podkreślił, że zostawia miasto w dobrej kondycji, ale ma nieodparte wrażenie, że wielu kandydatów, którzy usilnie starają się o to stanowisko, nie mają nie tylko kompetencji, ale też odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, o co tak naprawdę się ubiegają. Nietrudno odnieść wrażenie, że słowa swoje kierował do Łukasza Gibały, który właściwie od kilku lat prowadzi swoją kampanię prezydencką, starając się o zwycięstwo w wyborach.

Zapytany o słowa Jacka Majchrowskiego wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig nie krył swojego zaskoczenia. Nie powiedział ani “tak”, ani “nie” w kontekście startu w wyborach. Podkreślał jednak, że kluczowa będzie dla niego rozmowa z bliskimi, którzy są dla niego najważniejsi. Sam też zauważył, że nigdy nie interesowały go stanowiska i jest spełniony zawodowo. Zwrócił jednak uwagę, że w mieście jest wiele do zrobienia i ma pomysły na to, jak sprawić, by Kraków był lepszym miejscem do życia.

– Mam jedną fatalną cechę: nie jestem meblem, aby mnie ustawiać. Takie mam założenia życiowe i nie zmienię ich w wieku 60 lat. Teraz muszę porozmawiać z żoną, córkami, bo jestem zaskoczony  – podkreślał Andrzej Kulig, odnosząc się do ewentualnego startu w wyborach i swojego podejścia do polityki.

Wśród kandydatów do fotela wymienia się również Małgorzatę Wassermann z PiS, Aleksandra Miszalskiego, Konrada Berkowicza czy Darię Gosek-Popiołek. Ostatnio wśród nazwisk, który miałyby wystartować w wyborach, pojawił się też rektor UEK Stanisław Mazur, którego do startu w wyborach namawia stowarzyszenie “Lepszy Kraków” założone przez… Stanisława Mazura.