fbpx
Kraków

Kraków Airport: Ponad 8 milionów obsłużonych pasażerów w 2023 roku

Balice

Lotnisko w Balicach ogłosiło przełomowe osiągnięcie, przekraczając liczbę 8 411 009 obsłużonych pasażerów w bieżącym roku. Tym samym port lotniczy pobił wynik z 2019 roku, sprzed pandemii.

Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport, podzielił się radością z tego sukcesu i podkreślił jego znaczenie dla całego zespołu, a także ujawnił plany na rok 2024: “W tym roku – jako pierwszy port regionalny w Polsce – osiągniemy wynik przekraczający 9 milionów pasażerów, a cały czas pracujemy nad siatką połączeń na rok 2024 dzięki, której przekroczymy barierę 10 milionów pasażerów. W tym miejscu chciałbym podziękować załodze Kraków Airport za codzienną pracę, przedstawicielom wszystkich instytucji i podmiotów zarówno z branży lotniczej, turystycznej za współpracę z krakowskim lotniskiem.

Dopełnieniem tego osiągnięcia jest fakt, że Kraków Airport staje się liderem w polskim sektorze lotniczym, wyznaczając nowe standardy i inspirując innych do podobnych sukcesów. Ostatnie lata pokazują, że pomimo trudności, branża lotnicza jest w stanie odnaleźć się na nowo i rozwijać się w dynamiczny sposób.