fbpx
Kraków

Budowa plaży pod Forum opóźniona! Krakowianie będą musieli poczekać na wakacyjną oazę

Plaża przy Hotelu Forum prawdopodobnie nie będzie gotowa na tegoroczne wakacje. Mimo wcześniejszych deklaracji inwestor nie zdobył wszystkich niezbędnych dokumentów, co oznacza, że prace budowlane prawdopodobnie rozpoczną się… pod koniec lata. 

Marek Kufel, prezes zarządu firmy Balon Widokowy, wyjaśnia, że wniosek o pozwolenie na budowę został już złożony, jednak nadal oczekują na jego rozpatrzenie. Dodatkowo brakuje im pozwolenia wodno-prawnego.

Inwestor podkreśla również, że proces uzgadniania dokumentów był trudny, z uwagi na konieczność przeprowadzenia modelowania przepływu wody. Na szczęście, wyniki tych badań były pozytywne, a planowany budynek nie będzie powodował spiętrzenia wód w tym obszarze.

Warto przypomnieć, że zaledwie rok temu, Marek Kufel podpisał umowę dzierżawy terenu na okres 15 lat. Pomimo trudności, przedsiębiorca utrzymuje kontakt z urzędnikami i regularnie informuje ich o postępach w przygotowaniach do inwestycji. Jednakże, jak sam twierdzi, ten rok można uznać za stratny.

Zgodnie z zawartą umową dzierżawy, planowana jest budowa plaży o powierzchni 700 metrów kwadratowych, placu zabaw oraz całorocznego obiektu gastronomiczno-socjalnego. W skład obiektu będą wchodzić niezbędne udogodnienia, takie jak toalety, przebieralnie i wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego.