fbpx
Sport

Derby Krakowa w Pucharze Polski dla Garbarni!

W 1/16 Pucharu Polski Wieczysta Kraków zmierzyła się z lokalną rywalką Garbarnią. Bukmacherzy dawali większe szanse drużynie byłych gwiazd ekstraklasowych boisk, jednak mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla gości.

Wieczysta wyszła na boisko w najsilniejszym składzie. Nie zabrakło byłych ligowych gwiazd takich jak Sławomir Peszko, Radosław Majewski, Łukasz Burliga czy Patrik Misak. Pierwsza bramka dla gości, padła już w 12 minucie po strzale doświadczonego słowackiego napastnika Michala Kleca. Kilka minut później, ku zaskoczeniu kibiców Wieczystej, było już 2:0. Rzut karny na bramkę zamienił dwudziestoletni obrońca Garbarni – Daniel Morys. W 32 minucie spotkania boisko opuścił słabo spisujący się Sławomir Peszko. Byłego gracza Lecha Poznań i Wisły Kraków zastąpił Jakub Bąk. Jeszcze przed przerwą, goście bezwzględnie wykorzystali swoje okazje zdobywając trzecią i czwartą bramkę, nie dając gospodarzom większych szans na awans już po 45 minutach gry. Po przerwie, gra Wieczystej nie uległa poprawie. W 64 minucie gry wynik meczu ustalił Bartłomiej Korbecki, zdobywając piątego gola dla Garbarni.

Awans Garbarni do 1/8 Pucharu Polski jest ogromnym osiągnięciem. Już wkrótce ekipa trenera Macieja Musiała pozna kolejnego rywala, a najprawdopodobniej będzie to drużyna z najwyższej klasy rozgrywkowej.