fbpx
Komunikacja

Kierowca MPK stanął w obronie młodej pasażerki

MPK Kraków opublikowało na swoich mediach społecznościowych relację jednej z pasażerek, która doświadczyła nieprzyjemnej sytuacji w autobusie. Apelując o więcej życzliwości i szacunku w trakcie podróży komunikacją publiczną, pasażerka opisała przykry incydent…

Treść zgłoszenia: „Na przystanku Stary Kleparz wsiadła starsza pani z kulami. Inna pasażerka ustąpiła jej miejsca, ale Pani przyczepiła się do mnie, że jestem młoda i to ja mam wstać. Na moje tłumaczenie, że źle się czuję, zaczęła mnie wyzywać, a gdy już usiadła, zaczęła rozpychać się na mnie z kulami, prawie mnie nimi uderzając i przyciskając mnie do okna. Na prośby, żeby się nie pchała i wzięła ze mnie kule, kazała mi się zamknąć i nadal pyskowała. 

Pan Kierowca zatrzymał pojazd i stanowczo zareagował, mówiąc że nie będzie tolerował takiego zachowania, i zagroził, że wyprosi awanturującą się Panią, za co również został zwyzywany od kretynów i usłyszał, że „on ma się patrzeć na szosę, a nie wtrącać w nieswoje sprawy”. Bardzo dziękuję Panu Kierowcy, że stanął w mojej obronie i szybko zareagował na całe zajście, i przykro mi, że sam został przez to tak chamsko potraktowany.”

Warto zauważyć, że sytuacje takie jak ta podkreślają potrzebę szerszej rozmowy na temat szacunku i bezpieczeństwa w środkach komunikacji publicznej. Apelujemy do wszystkich podróżujących o empatię i szacunek dla innych pasażerów, niezależnie od wieku czy sytuacji zdrowotnej.