fbpx
Komunikacja

Już niebawem koniec prac na al. 29 Listopada? Jest nadzieja…

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich

Jest szansa, że już niebawem przejedziemy al. 29 Listopada i to bez większych utrudnień. Na jutro zaplanowano rozpoczęcie asfaltowania odcinka drogi od ul. Woronicza do ul. Powstańców. To ważny, by nie powiedzieć, że przełomowy moment w trwającym od sześciu lat remoncie. To bowiem jeden z ostatnich etapów prac, które zgodnie z planem powinny zakończyć się do końca listopada.

Wykonawca zapowiedział, że jest gotowy do rozpoczęcia asfaltowania remontowanego odcinka al. 29 Listopada. Prace rozpoczną się jutro, 17.11 o godz. 5.00. W tym czasie ruch kołowy zostanie przeniesiony na stronę wschodnią, ale zostanie utrzymany lewoskręt z al. 29 Listopada w ul. Woronicza i w dojazd do O3 Business Campus.

Z kolei we wtorek 21 listopada zaczną obowiązywać zmiany organizacji ruchu na odcinku od ul. Powstańców do ul. ks. Meisera. Częściowo ruch będzie poprowadzony na stronę zachodnią, z kolei od stacji paliw PetroKrak, wróci na stronę zachodnią.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to asfaltowanie i prace wykończeniowe powinny zakończyć się do 30 listopada. Po tym czasie konieczne będą jeszcze odbiory techniczne i wydanie zgody na użytkowanie remontowanej drogi. Wszystko wskazuje na to, że al. 29 Listopada już bez przeszkód pojedziemy jeszcze przed końcem roku.