fbpx
Komunikacja

Koniec przebudowy ul. Królowej Jadwigi. Wraca ruch samochody i autobusowy

Koniec maja i koniec remontu na ul. Królowej Jadwigi. Miasto i wykonawca zapewnia, że zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, nie będzie żadnych opóźnień w oddaniu uciążliwej inwestycji. Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej?

Miasto opublikowało szczegółowy opis zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Część linii wróci na swoje stałe trasy, ale ZTP zaplanowało również likwidację niektórych autobusów.

Linie dzienne:

  • nr 102, 109, 152 – zostaną przywrócone na stałe trasy i będą kursować z częstotliwością jak przed rozpoczęciem remontu
  • nr 134 – zostanie przywrócona na stałą trasę. W dni wolne, w przypadku prognozowanej słonecznej pogody będzie kursować w godz. ok. 10.00–18.00 co 10 minut
  • nr 192 – zostanie przywrócona i będzie kursować po nowej stałej trasie: „Nowy Kleparz” – al. Słowackiego, al. Mickiewicza, al. Focha, ul. Królowej Jadwigi, al. Modrzewiowa, al. Kasztanowa, ul. Chełmska, ul. Olszanicka – „Olszanica Bory” / „Cmentarz Olszanica”. Do przystanku „Olszanica Bory” będzie realizowany co drugi kurs. Linia będzie kursować co 20 minut we wszystkie dni tygodnia
  • nr 230 – przystanek początkowy „Bronowice Małe” zostanie przywrócony do stałej lokalizacji na ul. Na Błonie (słupek 05)
  • nr 252700, 702, 734, 752, 792 – zostaną zlikwidowane
  • nr 434 – będzie kursować na dotychczasowej trasie w soboty i dni świąteczne w godz. ok. 10.00–18.00 co 20 minut. Do obsługi linii będzie ponownie kierowany autobus o długości 12 metrów.

Linie nocne:

  • nr 605, 902 – zostaną przywrócone na stałe trasy
  • nr 609 – zostanie przywrócona i będzie funkcjonować według dotychczasowych zasad (tylko w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.

Zasady zachowania ważności biletów:

Bilety okresowe wykupione na linię nr 252, których okres obowiązywania rozpoczyna się najpóźniej 31 maja, zachowują ważność (do końca ich obowiązywania) na całej trasie tej linii oraz na trasie linii nr 152 na odcinku „Muzeum Narodowe” / „Cracovia Błonia” – „Chełm”.

Wszystkie szczegóły, w tym zmiany w funkcjonowaniu przystanków, na stronie internetowej ztp.krakow.pl.