fbpx
Kraków

Krakowskie ZOO szuka imienia dla… małej zebry

fot. Krakowskie ZOO

Przyszła na świat pod koniec maja, ale do dziś nie doczekała się imienia. Mowa o małej zebrze, która 31 maja dołączyła do zwierząt krakowskiego ZOO. Teraz ruszył konkurs, który ma rozstrzygnąć, jak będzie nazywała się mała mieszkanka ogrodu.

Krakowskie Ogród Zoologiczny zdecydował się poprosić o pomoc w tej sprawie samych krakowian. Dziś do końca dnia można zgłaszać swoje propozycje żeńskich imion za pośrednictwem adresu mailowego pr@zoo-krakow.pl.

Już jutro rano specjalne jury pochyli się nad wszystkimi propozycjami i wybierze cztery najciekawsze, które zostaną opublikowane na facebookowym profilu krakowskiego ZOO. To właśnie tam internauci będą mogli zdecydować, które imię ostatecznie zostanie nadane małej zebrze. Na decyzję nie ma jednak dużo czasu, bo głosowanie potrwa tylko do godz. 14.30. Wygra to imię, które uzyska najwięcej lajków.

Osoby, których propozycje zostaną wybrane przez jury, będą mogły liczyć na gadżety od krakowskiego ZOO. Z kolei autor zwycięskiego imienia dodatkowo otrzyma jednorazową wejściówkę do ogrodu.