fbpx
Sport

Niewykorzystana szansa Wiślaków! Śląsk 1-1 Wisła

W meczu 17. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, pomimo wyraźnej przewagi Wisła zremisowała we Wrocławiu ze Ślaskiem 1-1. Obie drużyny od samego początku starały się grać w piłkę, choć warunki do tego były bardzo ciężkie.

Pierwsi zaatakowali gospodarze, ale strzał Roberta Picha z 11.minuty pewnie obronił Mateusz Lis. 3 minuty później odpowiedziała Biała Gwiazda za sprawą Adiego Mehremicia. Jednak to przypadek odgrywał dzisiejszego dnia kluczową rolę. W 23 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niefortunnie piłkę wybijał Yaw Yeboah, ta trafiła pod nogi byłego zawodnika Wisły Mathieu Scaleta, który wyprowadził Śląska na prowadzenie.

Po stracie gola Wiślacy szybko starali się doprowadzić do wyrównania. Z dystansu uderzali Gieorgij Żukow i Jean Carlos Silva i właśnie po strzale tego drugiego wiślacy mieli rzut rożny. Po nim piłka trafiła bowiem pod nogi Yeboaha, ten uderzył zza pola karnego i po rykoszecie wpadła do siatki. Od 30 minuty we Wrocławiu znów mieliśmy wiec remis. Po bramce wyrównującej Wisła ruszyła do przodu i miała zdecydowaną przewagę, ale do końca pierwszej części meczu rezultat już się nie zmienił i do szatni piłkarze schodzili przy remisowym wyniku.

W drugą część meczu zdecydowanie lepiej weszli Wiślacy, którzy co chwile starali się stwarzać sobie dogodne sytuacje do zaskoczenia defensywy wrocławian. W 57. minucie ręka w polu karnym zagrał Marcel Zylla i mieliśmy jedenastkę. Do piłki podszedł Felicio Brown Forbes, ale jego strzał obronił Matus Putnocky!

Od 64.minuty Wisła grała jednego więcej. Marcel Zylla sfaulował Michała Frydrycha i obejrzał drugą żółtą kartkę. Mimo gry w przewadze Wiślacy kolejna groźną akcję stworzyli jednak dopiero w 78 minucie, kiedy to strzał chwile wcześniej wprowadzonego Jana Medved został zablokowany.

Do końca meczu Wisła wprawdzie miała zdecydowaną przewagę, ale nic stworzyć się nie udało i mecz zakończył się podziałem punktów.

Śląsk Wrocław 1:1 Wisła Kraków
1-0 23′ Mathieu Scalet
1-1 30′ Yaw Yeboah

Wisła Kraków: Mateusz Lis – Łukasz Burliga, Michal Frydrych, Adi Mehremić, Maciej Sadlok – Yaw Yeboah, Gieorgij Żukow, Patryk Plewka, Stefan Savić (86. Piotr Starzyński), Jean Carlos Silva (73. Žan Medved) – Felicio Brown Forbes

Śląsk Wrocław: Matúš Putnocký – Guillermo Cotugno, Israel Puerto, Mariusz Pawelec, Dino Štiglec – Bartłomiej Pawłowski (67. Lubambo Musonda), Mateusz Praszelik, Mathieu Scalet, Róbert Pich (87. Patryk Janasik), Marcel Zylla – Erik Expósito (73. Fabian Piasecki)