fbpx
Na sygnale Okolice

Nożownik z Myślenic w rękach policji. Zaatakował kierowcę bp. R. Chrząszcza przed kościołem

Małopolska policja zatrzymała nożownika, który dzisiaj około godz. 15.00 zaatakował kierowcę bp. Roberta Chrząszcza przed kaplicą pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Myślenicach. Nożownik zadał w sumie kilka ciosów w brzuch, a poszkodowany w ciężkim stanie trafił do jednego z małopolskich szpitali, gdzie przeszedł operację ratującą życie. Jego stan jest nadal ciężki, ale stabilny.

Do zdarzenia doszło w czasie uroczystości odbywającej się w kaplicy. Z niewyjaśnionych na ten moment przyczyn nożownik zaatakował wysiadającego z samochodu kierowcę bp. Roberta Chrząszcza, zadając mu kilka ciosów w brzuch, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Biskup w tym czasie przebywał w świątyni, gdzie brał udział w nabożeństwie.

O wszystkim natychmiast zaalarmowano policję i służby ratunkowe, które po chwili były już na miejscu i przetransportowały poszkodowanego mężczyznę do jednego z małopolskich szpitali. Policja rozpoczęła obławę na nożownika, który został zatrzymany, gdy szedł poboczem około dwóch kilometrów od miejsca zdarzenia. To 30-letni mieszkaniec Myślenic.

Policja na ten moment nie ujawnia szczegółów dotyczących ewentualnego motywu działania sprawcy.