fbpx
Kraków

Po „ataku zimy” powstała mapa górek saneczkowych

Fot. pixabay.pl

Kierowcy załamują ręce, dzieci się cieszą. Do Krakowa zawitała prawdziwa zima. Jak z niej korzystać? W tym pomoże nietypowa mapa, która powstała w Krakowie – mapa miejsc, gdzie można pojeździć na sankach!

Zima i opad białego puchu może cieszyć i to nie tylko dzieci, które mają okazję do korzystania z białego szaleństwa.  Jak co roku, po pierwszych opadach śniegu pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej rozpoczęli już zabezpieczenia górek saneczkowych, tak aby zabawa na nich była jeszcze bardziej bezpieczna.

Gdzie jednak można znaleźć takie miejsca? Krakowskie służby miejskie wyszły naprzeciw potrzebom mieszkańców Krakowa i przygotowały mapę z lokalizacjami górek saneczkowych

– Na mapie znajdują się lokalizacje górek saneczkowych w Krakowie. Każdy mieszkaniec z łatwością sprawdzi, gdzie w jego okolicy można zjeżdżać na sankach – podkreślają krakowscy urzędnicy. 

I dodają, że w tym sezonie pojawiła się nowa, usypana w tym roku, górka – w parku Maćka i Doroty. 

– Jeśli znacie jeszcze jakieś miejsca do saneczkowego szaleństwa, zgłaszajcie je do Zarządu Zieleni Miejskiej, co pozwoli aktualizować na bieżąco mapę – zachęcają przedstawiciele ratusza.