fbpx
Kraków

Po Krakowie wożą nas najlepsi kierowcy 

Fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie

Na co dzień wożą pasażerów ulicami Krakowa do szkół, pracy, urzędów. Jak się okazuje, należą do jednych z najlepszych w kraju. Krakowscy kierowcy MPK zajęli wysokie miejsca w ogólnopolskim konkursie.

To ważne osiągniecie krakowskich kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Krakowie. Podczas odbywającego się w Poznaniu IX Ogólnopolskiego Konkursu Kierowców Komunikacji Miejskiej o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej trzecie miejsce wywalczył Piotr Trojański, a Dominik Pajdak wywalczył piąte miejsce.

– Osiągniecie tak dobrych wyników wcale nie było łatwe. Krakowscy kierowcy musieli wykazać się sprawnością w prowadzeniu autobusu oraz napisać test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Po tym etapie do finału zawodów mogło się zakwalifikować tylko dziesięciu kierowców. Wśród nich miejsce wywalczyło sobie aż dwóch kierowców MPK w Krakowie,  Dominik i Piotr – nie kryją zadowolenia przedstawiciele krakowskiego przewoźnika.

Finał był jeszcze trudniejszy. Następnie rywalizujący w konkursie kierowcy musieli perfekcyjnie poradzić sobie z takimi zadaniami, jak udzielanie pierwszej pomocy, wyszukiwanie różnych usterek w autobusie oraz reagowanie na różne trudne sytuacje w pojeździe z udziałem pasażerów.

– MPK SA w Krakowie reprezentowała trójka naszych znakomitych kierowców – Monika Kasiak, Dominik Pajdak i Piotr Trojański. Zwycięzcą IX Ogólnopolskiego Konkursu Kierowców Komunikacji Miejskiej o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej został kierowca z MZA Warszawa, drugie miejsce przypadło kierowcy z MPK Łódź – dodają pracownicy MPK.