fbpx
Na sygnale

Policja zatrzymała napastnika z Michałowic. 17-latek odpowie za pobicie chłopca

Małopolska policja poinformowała o zatrzymaniu 17-latka, który kilka dni temu pobił 12-letniego chłopca w podkrakowskich Michałowicach. Całość została uwieczniona przez kolegę napastnika na filmie, który następnie trafił do sieci, o czym informowaliśmy w Lubię Kraków.

Kilka dni temu opublikowaliśmy w naszym serwisie nagranie pochodzące z podkrakowskich Michałowicach. Widać na nim, jak zdecydowanie starszy nastolatek atakuje małego chłopca. Wymierza mu kilka ciosów pięścią w okolice głowy oraz kopie go grożąc mu i kazać przepraszać i całować swoje buty.

Nagranie trafiło do sieci dzięki koledze napastnika, który nagrywał całe zajście i doskonale się przy tym bawił. Nieco innego zdania byli internauci, którzy licznie komentowali nagranie, nie szczędząc cierpkich i często niecenzuralnych słów pod adresem 17-latka.

Policja niemal natychmiast po opublikowaniu filmu w sieci poinformowali o wszczęciu postępowania. Szybko też udało im się ustalić, kim jest 17-letni napastnik z Michałowic. Chłopak został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy dotarli też do 12-letniej ofiary i jego rodziców, którzy zdecydowali się na złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Teraz o dalszym losie 17-latka zdecyduje sąd.