fbpx
Na sygnale

Tragiczny wypadek w Krakowie. Nie żyje 65-letni mężczyzna

Wczoraj wieczorem w Krakowie doszło do tragicznego wypadku. 65-letni mężczyzna, który przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, został potrącony przez samochód osobowy. Mimo przeprowadzonej reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 22.00 na ulicy Marii Konopnickiej. Pieszy przechodził przez jezdnię w miejscu, w którym nie ma przejścia dla pieszych. W tym czasie nadjeżdżało tamtędy auto osobowe.

Na miejscu pierwszej pomocy poszkodowanemu udzieliły osoby będące w pobliżu, następnie czynności reanimacyjne kontynuowane były przez wezwane na miejsce służby ratownicze. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować i pieszy zmarł w wyniku doznanych obrażeń – mówi Rafał Wawrzuta, rzecznik krakowskiej policji.

Funkcjonariusze przebadali kierującego pojazdem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, był on trzeźwy.

Policja apeluje o ostrożność

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy, że nawet najmniejsze zaniedbanie może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.