fbpx
Komunikacja

Remont Ronda Czyżyńskiego: Szykują się weekendowe zmiany w komunikacji miejskiej

W najbliższy weekend, od 25 listopada 27 listopada, planowane są prace związane z wymianą zwrotnicy wjazdowej na Rondo Czyżyńskie od strony al. Pokoju. Prace te wpłyną na funkcjonowanie komunikacji miejskiej, szczególnie ruchu tramwajowego na odcinku Dąbie – Rondo Czyżyńskie.

Prace rozpoczną się w sobotę o godzinie 6:00 i potrwają do poniedziałku do około 4:30. W tym czasie ruch tramwajów na wspomnianym odcinku zostanie wstrzymany, co może wpłynąć na codzienne podróże mieszkańców.

W związku z koniecznością dostosowania funkcjonowania Komunikacji Miejskiej w trakcie prac, planowane są następujące zmiany na linii:

Linie 1 i 14:

Obie linie zostaną skrócone do Dąbia. Mieszkańcy korzystający z tych linii muszą być przygotowani na ewentualne zmiany w trasie i dostosować swoje plany podróży.

Linia 22:

Linia 22 będzie kursować po trasie zmienionej przez al. Pokoju, Rondo Grzegórzeckie i powrót przez al. Pokoju do Ronda Czyżyńskiego, gdzie wróci na swoją trasę.

Linia nocna 62:

Linia 62 zostanie tymczasowo zawieszona w związku z pracami. Osoby korzystające z tej linii powinny rozważyć alternatywne środki transportu w trakcie weekendu.

Linia 701:

Linia 701 będzie kursować po trasie zmienionej przez al. Pokoju, Rondo Grzegórzeckie i powrót przez al. Pokoju do Ronda Czyżyńskiego, gdzie wróci na swoją trasę.