fbpx
Komunikacja

Kraków szykuje się na Andrzejki

fot. MPK Kraków 

Zbliża się andrzejkowy weekend. A to oznacza, że mieszkańcy Krakowa, jak i liczni turyści, bawić się będą na organizowanych w mieście licznych zabawach. Będą mogli skorzystać z większej ilości nocnych kursów komunikacji miejskiej. 

Krakowscy kierowcy autobusów i tramwajów szykują się na ostatni weekend listopada, który upłynie pod znakiem andrzejkowych zabaw. 

– W związku ze zwiększonymi potrzebami przewozowymi w noce z 24 na 25 i z 25 na 26 listopada czekają nas zmiany w kursowaniu poszczególnych nocnych linii autobusowych i tramwajowych – informują krakowscy urzędnicy.

Nocne linie tramwajowe:

– nr 62 („Plac Centralny im. Ronalda Reagana” – „Czerwone Maki P+R”):

w noc z 24 na 25 listopada rozkład jazdy pozostanie bez zmian, do obsługi będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności; w noc z 25 na 26 listopada w związku z pracami serwisowymi na rondzie Czyżyńskim linia będzie zawieszona. W zamian będzie kursować nocna linia autobusowa nr 662, obsługiwana taborem o zwiększonej pojemności

– nr 64 („Os. Piastów” – „Bronowice Małe”) – rozkład jazdy pozostanie bez zmian, do obsługi będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności

– nr 69 („Nowy Bieżanów P+R” – „Krowodrza Górka P+R”) – rozkład jazdy pozostanie bez zmian, do obsługi będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności.

Nocne linie autobusowe:

– nr 601 („Zajezdnia Nowa Huta” – „Mydlniki Wapiennik P+R) – w godz. 23.00–3.00 będzie kursować co 30 minut, w tym czasie linia nie będzie uczestniczyć w „zlotach” na przystanku „Teatr Słowackiego”

– nr 608 („Os. Na Stoku” – „Pod Fortem”) – w związku z pracami serwisowymi w tunelach Trasy Łagiewnickiej będzie kursować po trasie zmienionej: „Os. Na Stoku” – … – ul. Wadowicka, ul. Brożka, ul. Grota-Roweckiego, ul. Kobierzyńska, przystanek „Rostworowskiego” – … – „Pod Fortem”. Szczegóły w osobnym komunikacie.

– nr 611 („Czyżyny Dworzec” – „Chełmońskiego Pętla”) – w godz. 23.00–3.00 będzie kursować co 30 minut, w tym czasie linia nie będzie uczestniczyć w „zlotach” na przystanku „Teatr Słowackiego”.