fbpx
Komunikacja

Ryanair ogłasza nową inwestycję w Krakowie. Chodzi o 10 mln euro!

fot. Pixabay/JanClaus

Ryanair chce na dobre związać się z Krakowem. Jeszcze dziś podczas specjalnej konferencji prasowej irlandzki przewoźnik poinformuje o budowie swojej krakowskiej centrali. Biurowiec ma powstać w pobliżu lotniska w Balicach, które od lat współpracuje z tym przewoźnikiem.

Tanie linie lotnicze Ryanair rok rocznie rozszerzają i wzbogacają swoją ofertę lotów dla krakowskich pasażerów. Władze przewoźnika nigdy nie ukrywały, że Balice są dla nich ważnym punktem, gdyż generują duży ruch turystyczny, a niemal wszystkie uruchamiane połączenia cieszą się dużą popularnością. Właśnie z tego powodu Ryanair postanowił jeszcze mocniej wejść w krakowski rynek i stworzyć tu swoje centrum zarządcze.

Oficjalne ogłoszenie informacji o „inwestycjach strategicznych” przewoźnika nastąpi dziś w obecności marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego, prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz szefa grupy Ryanair Michaela O’Leary’ego i prezesa krakowskiego portu Radosława Włoszka.

Z nieoficjalnych wciąż jeszcze informacji wynika, że biurowiec powstanie w pobliżu lotniska i będzie miał powierzchnię nawet 20 tys. mkw, a w budynku znajdzie się nie tylko centrum zarządcze przewoźnika, ale również symulatory lotów. Koszt inwestycji jest szacowany na ok. 10 mln euro.