fbpx
Na sygnale

Skradziono obrazy! Widziałeś złodzieja? Pomóż je odzyskać

fot. Facebook/ Martyna Pietrasik

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie- trwają poszukiwania dwóch obrazów, które zniknęły… sprzed jednej z kamienic w centrum Krakowa. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek około godz. 18 na ul. Dietla. – Zostawiłam je na trzy minuty- relacjonuje w Internecie właścicielka i jednocześnie autorka obrazów i prosi o pomoc w ich odnalezieniu.

Z opisu p. Martyny wynika, że obrazy zostały pozostawione w przejściu do klatki schodowej za metalową bramą na trzy minuty, by zanieść resztę rzeczy do samochodu. W tym czasie ktoś, wchodząc bądź wychodząc z kamienicy, musiał zabrać obrazy.

– To są długie godziny mojej pracy i część mojego dyplomu magisterskiego! Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu ich! – pisze p. Martyna.

Internauci niemal natychmiast rozpoczęli udostępnianie posta na różnych grupach związanych m.in. z dziełami sztuki w Krakowie czy też zaginionymi rzeczami. Pojawiła się również sugestia, że ktoś mógł celowo ukraść obrazy z nadzieją na ich sprzedaż i być może lada dzień pojawią się na jednym z miejskich targowisk w poszukiwaniu kupca.

Jeden z obrazów w odcieniach koloru niebieskiego prezentuje trzy postacie. Drugi, to dwie twarze w odcieniach brązu i żółci. Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje nt. zaginionych obrazów są proszone o informacje!