fbpx
Sport

To będzie weekend pełen sportowych emocji. Zapraszamy na Cracovia Maraton

Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Już w ten weekend Kraków stanie się areną biegowych zmagań podczas 21. edycji Cracovia Maratonu. To nie tylko święto dla biegaczy, ale także okazja dla kibiców do przeżycia niezapomnianych chwil pełnych pasji i sportowych emocji.

Tegoroczna edycja obiecuje niezwykłe widowisko dla wszystkich, którzy kochają bieganie i sportową rywalizację. Niedzielna trasa biegu maratońskiego wiedzie malowniczymi uliczkami centrum Krakowa, jak i Nowej Huty.

Zawodników uczestniczących w wymagającej rywalizacji na dystansie 42,195 km można obserwować na trasie, która rozpocznie się już o godz. 9.00 na Rynku Głównym. Uczestnicy pobiegną: ul. Grodzką, ul. św. Idziego, Plantami, ul. Podzamcze, ul. Powiśle, ul. Zwierzyniecką, al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, ul. Reymonta, ul. Piastowską, deptakiem wzdłuż al. Focha, al. Krasińskiego, Mostem Dębnickim, ul. Konopnickiej, ul. Długosza, pl. Serkowskiego, ul. Warneńczyka, ul. Rollego, bulwarem Podolskim, ul. Zabłocie, ul. Grudzińskiego, ul. Dekerta, ul. Portową, ul. Stoczniowców, ul. Ofiar Dąbia, al. Pokoju, al. Lema, al. Jana Pawła II, ul. Ptaszyckiego, aż do hali widowiskowo-sportowej “Suche Stawy”. Na kolejnym odcinku zawodnicy pobiegną: ul. Ptaszyckiego, al. Jana Pawła II, ul. Lema, al. Pokoju, ul. Ofir Dąbia, ul. Miedzianą, bulwarami wiślanymi, ul. Podzamcze, ul. Grodzką aż do Rynku Głównego, gdzie będzie umiejscowiona meta.

Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Maratończycy przebiegną więc obok najważniejszych zabytków Krakowa, takich jak Sukiennice, Zamek Królewski na Wawelu czy kościół na Skałce. Tradycyjnie zobaczymy ich również na tle najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce – TAURON Areny Kraków.

Weekend, podczas którego odbywa się Cracovia Maraton, to nie tylko gratka dla amatorów dystansu maratońskiego. W trakcie dwudniowego święta biegania rywalizują wielbiciele krótszych dystansów oraz miłośnicy jazdy na rolkach. W tym roku specjalnie dla zwolenników chodzenia z kijami przygotowano nowość – Czaniecki Cracovia Walkathon.

Nie przegapcie okazji być częścią tego sportowego święta! Cracovia Maraton to nie tylko bieg, to również emocje i radość. Do zobaczenia na starcie i mecie!

Szczegóły biegowego weekendu znajdziecie na cracoviamaraton.pl. Tam też znajdziecie linki dotyczące pozostałych biegowych imprez towarzyszących.

W związku z organizacją biegów nastąpią zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Szczegóły znajdziecie w specjalnym informatorze na stronie internetowej 21. Cracovia Maratonu.

/artykuł sponsorowany ZIS/