fbpx
Kraków

Woda na Scenie Pod Ratuszem. Teatr Ludowy odwołuje spektakle

fot. Andreas Glöckner z Pixabay

Teatr Ludowy odwołuje swoje spektakle na Scenie Pod Ratuszem. Powodem są ulewne opady deszczu, który wdarł się do wnętrz teatru. Nie odbędzie się m.in. planowana premiera spektaklu Głos ludzki/Piaf”.

– Sytuacja, w której się znaleźliśmy, jest bardzo dla nas trudna, ale dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej móc zaprosić Państwa do teatru – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Teatr Ludowy.

Już teraz wiadomo jednak, że uszkodzenia są na tyle poważne, że aktorzy nie wrócą na Scenę Pod Ratuszem wcześniej niż 6 września. Deszcz padający na płytę Rynku Głównego przedostał się do wnętrza Ratusza i na samą scenę. Na ten moment nie wiadomo, gdzie dokładnie znajduje się przeciek. Pomóc ma specjalistyczna ekspertyza, która określi również sposób usunięcia awarii i realny termin powrotu aktorów na scenę.

To ogromny problem, bo Scena Pod Ratuszem cieszyła się ogromną popularnością. To właśnie tutaj 27 sierpnia miała odbyć się premiera nowego spektaklu „Głos ludzki/Piaf” w reż. Macieja Namysło. Konieczne było również odwołanie innych spektakli wystawianych w Ratuszu.