fbpx
Kraków

Betoniarka wypełniona Whisky wzbudziła kontrowersje i podzieliła krakowian

fot. Arena Garden Street Food Market

Pod Tauron Areną Kraków stanęła nowa atrakcja… i niemal od razu podzieliła mieszkańców. „Czy możemy mieć w końcu sensowny model turystyki?” Dopytuje krakowska posłanka Lewicy Daria Gosek-Popiołek, której nie spodobała się betoniarka rozlewająca whisky.

W ostatnich dniach pod Tauron Areną Kraków stanęła betoniarka, która jednak zamiast betonu miesza i rozlewa… whisky jednej z popularnych destylarni. To element reklamowy, który jednak nie wszystkim się spodobał. Mieszkańcy w Internecie żywo komentują nową atrakcję, część z nich przekonuje, że to utrwalanie imprezowego stereotypu Krakowa, inni zwracają uwagę, że to promowanie i zachęcanie do picia wysokoprocentowego alkoholu.

Akcję skomentowała również pochodząca z Krakowa posłanka Lewicy Daria Gosek-Popiołek, która na swoim Twitterze zaatakowała władze miasta. Jej zdaniem w mieście brakuje „sensownego modelu turystyki”.

Część krakowian nie ukrywa jednak, że to kolejny chwyt reklamowy i jak się okazuje- skuteczny. Zwracają jednak uwagę, że betoniarka stanęła na terenie parku gastronomicznego zlokalizowanego pod Tauron Areną Kraków i nie jest jedynym miejscem oferującym tu alkohol.

Akcja potrwa tylko trzy dni, dziś i jutro będzie bowiem ostatnia okazja, by spotkać betoniarkę.