fbpx
Kraków

Rusza nabór wniosków ws. zasiłków dla krakowian

Rusza nabór wniosków o przyznanie zasiłków rodzinnych, specjalnego zasiłku opiekuńczego oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres 2021/22. Dotyczy to również wydania lub przedłużenia Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+. Zgłoszenia można dokonywać zarówno tradycyjnie- pocztą, jak i przez Internet.

Wnioski o przyznanie tych zasiłków, a także o wydanie lub przedłużenie Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ można pobrać i złożyć w formie papierowej w poniższych lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa od 7.40 do 15.00:

  • Stachowicza 18
  • Zgody 2, pok. 117, 119
  • Wielicka 28 A – w tym miejscu tylko do 30 września.

Natomiast starając się o specjalny zasiłek opiekuńczy, wniosek można złożyć w dwóch miejscach, przy ul. Stachowicza 18 oraz na os. Zgody 2, w pok. 117 i 119, od 7.40 do 15.00.

Aby korzystać z wypłaty świadczeń z funduszu alimentacyjnego, wnioski przyjmowane są do 31 października br., natomiast aby móc pobierać świadczenia rodzinne oraz specjalny zasiłek opiekuńczy wnioski należy złożyć do 30 listopada br.

Wszystkie zgłoszenia można wysłać także w formie elektronicznej. Osoby posiadające tzw. Profil Zaufany ePUAP lub podpis elektroniczny:

Wniosek o wydanie lub przedłużenie Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ za pomocą Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP.

Przypominamy także o możliwości zarezerwowania wizyty w Krakowskim Centrum Świadczeń poprzez stronę www.umawianiewizyt.um.krakow.pl dla poniższych miejsc:

Krakowskie Centrum Świadczeń zachęca w szczególności do korzystania z lokalizacji przy ul. Wielickiej 28A, z uwagi na najmniejszą ilość osób oczekujących w tym miejscu.