fbpx
Na sygnale

Brutalny napad na seniorkę na Krowodrzy. Złodzieje podawali się za pracowników Wodociągów

Dwóch mężczyzn i kobieta, podając się za pracowników krakowskich Wodociągów, wdarło się siłą do mieszkania starszej kobiety, a następnie pobili 66-latkę i ukradli jej oszczędności oraz kosztowności, które miała w domu. Policja poszukuje sprawców i ostrzega… seniorzy powinni mieć się na baczności, bo oszuści są nie tylko coraz bardziej bezczelni, ale przy tym również potrafią być bardzo brutalni.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek w jednym z mieszkań przy ul. ks. Meiera na Krowodrzy. Do mieszkania 66-latki zapukało dwóch mężczyzn i kobieta, którzy podawali się za pracowników krakowskich wodociągów. Gdy seniorka nie chciała wpuścić ich do mieszkania i zadzwoniła po pomoc do syna.

Właśnie wtedy napastnicy siłą wdarli się do środka, przewrócili poruszającą się o kulach kobietę i pobili ją, a następnie splądrowali jej mieszkanie i ukradli znalezione pieniądze oraz kosztowności. Po wszystkim złodzieje uciekli, zanim na miejsce zdołał dotrzeć syn kobiety.

Mężczyzna zabrał następnie swoją matkę na SOR- na szczęście okazało się, że nie odniosła żadnych poważniejszych obrażeń, sprawa została również zgłoszona na policję, która rozpoczęła już poszukiwanie napastników. Jednocześnie policjanci apelują ponownie do osób starszych, by zachowały ostrożność w kontaktach z obcymi osobami. Złodzieje wykorzystują coraz to nowe pomysły i sposoby na oszukanie starszych osób. W tym przypadku poszukiwaniu posiadali fałszywe identyfikatory Wodociągów Miasta Krakowa i podawali się za pracowników spółki. Chcieli dostać się do mieszkania pod pretekstem awarii wodociągowej.