fbpx
Na sygnale

Mandat za mandatem. Kierowcy powiatu krakowskiego pod lupą policji

fot. Andrzej Rembowski z Pixabay

W ciągu zaledwie trzech dni kierowcy w powiecie krakowskim zarobili ponad sto mandatów. To efekt cyklicznych kontroli drogowych prowadzonych przez miejscową policję, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Na 200 skontrolowanych pojazdów, aż w 138 przypadkach wykryto nieprawidłowości. 

Policjanci z powiatu krakowskiego regularnie przeprowadzają akcje kontrolne, skupiając się na wykroczeniach, które najczęściej prowadzą do wypadków. W ostatnich dniach szczególną uwagę poświęcono przekraczaniu dozwolonej prędkości, nieprawidłowym wyprzedzaniu oraz niekorzystaniu z pasów bezpieczeństwa.

Wzmożone działania kontrolne są odpowiedzią na rosnącą liczbę wypadków drogowych w regionie. Policja podkreśla, że celem tych akcji nie jest karanie kierowców, ale przede wszystkim prewencja i zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze zapowiadają, że kontrole będą kontynuowane, a ich częstotliwość może się zwiększyć w nadchodzących tygodniach. Kierowcy powinni spodziewać się kolejnych akcji w różnych częściach powiatu, zarówno w dzień, jak i w nocy.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów i zachowanie ostrożności na drodze. Tylko wspólnymi siłami można poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach i zmniejszyć liczbę tragicznych wypadków.